STAROSTLIVOSŤ O VÁŠ ZRAK

Je známe od nepamäti, že zrak je náš najdôležitejší zmysel. Zrakom vnímame až 80% všetkých informácií. V dnešnej "virtuálnej dobe" je však viac namáhaný a každý z nás má iné preferencie videnia.

Stav vašich očí môže zohrať kľúčovú úlohu pre včasnú detekciu porúch, ktoré neskôr môžu ovplyvniť váš zrak. Preto sú pravidelné prehliadky očí dôležitou súčasťou prevencie. Aj keď necítite zmenu videnia, či nemáte iné subjektívne ťažkosti spojené s očami, navštívte aspoň raz do roka očného špecialistu.

oko zblízka
vyšetrenie zraku optometristom s meracími okuliarmi

Optometrista

Optometrista patrí podľa ministerstva zdravotníctva do zdravotníckej nelekárskej profesie. Zameriava sa predovšetkým na vyšetrenie zraku, odporučí vám vhodnú optickú pomôcku vo forme okuliarov či kontaktných šošoviek. Kontaktná šošovka je stále cudzie teliesko umiestnené priamo do oka, preto je dôležité posúdiť jej usadenie, aby pri dlhodobom nosení nespôsobila ťažkosti. Najdôležitejšou úlohou optometristu je nájsť optimálne riešenie pre váš zrak a vaše návyky. Preto ku každému z vás, našich klientov, vždy pristupujeme individuálne a spoločne hľadáme to najlepšie, pre vaše každonenné pohodlie.

Optik

Keď vezmete do ruky svoje nové okuliare, spomeňte si, že boli individuálne vyrobené jedným z našich optikov = remeselníkov. V okuliaroch je skrytý obrovský kus ručnej práce. Každý okuliarový rám vyberá optik individuálne pre vašu tvár. Rovnako aj okuliarovú šošovku. Starostlivo volí vhodné riešenie s ohľadom na výšku vašich dioptrií, potrieb a tvar okuliarovej obruby. To znamená, že na základe vašich individuálnych požiadaviek zhotoví vaše okuliare "na mieru" a postará sa o ne aj v budúcnosti. Okuliare sú jednou z najpoužívanejších vecí v našich životoch, preto vyžadujú aj servis. Dotiahnutie skrutiek, výmena sedielka (časť okuliarov, ktorá je umiestnená na nose), čistenie a v prípade akýchkoľvek nehôd, okuliare vždy zrovnáme a vrátime do pôvodného stavu (ak je to v našich možnostiach).

Presvedčte sa u nás, že vaše okuliare nemusia byť iba zdravotnou pomôckou ale aj vašou radosťou, módnym doplnkom a prostriedkom sebavyjadrenia. Starostlivosť o váš zrak, je našim poslaním... Vďaka nemu sa predsa každý deň môžeme dívať na krásy tohto sveta.

presné meranie dioptrických skiel do okuliarov optiikom