Okuliarové šošovky

Druhy okuliarových šošoviek

Druhy okuliarových šošoviek
Značkové versus neznačkové okuliarové šošovky
Najzákladnejším rozdielom medzi značkovými a neznačkovými šošovkami používanými v okuliaroch je kvalita videnia. Okuliarové šošovky vyrábané certifikovanými výrobcami (napr. Swiss Optic, Essilor, Zeiss, Hoya, Rodenstock a pod.) vykazujú rovnakú zobrazovaciu schopnosť v každom bode šošovky. 
Pri neznačkových okuliarových šošovkách, väčšinou ponúkaných v reťazových predajniach-pseudoptikách (toto pomenovanie je použité zámerne nakoľko sa ani v jednom prípade nejedná o očnú optiku podľa platnej legislatívy) sme sa v praxi nie raz stretli s okuliarovou šošovkou, ktorá vykazovala medzi horným a dolným okrajom rozdiel aj 0,5 Dpt. Podotýkame, že išlo o jednoohniskovú šošovku pri ktorej by mala byť dioptrická hodnota jedna (vyplýva to zo samotného názvu –jednoohnisková šošovka). Veríme tomu, že takúto kvalitu videnia by ste svojmu oku určite dopriať nechceli, nehovoriac o zdravotných komplikáciach, ktoré môže takáto okuliarová šošovka spôsobiť pri pravidelnejšom používaní.
Garancia kvality je úplnou samozrejmosťou renomovaných firiem. Výrobcovia okuliarových šošoviek dávajú každému zákazníkovi kúpou ich produktu aj kus seba. Nemôžu a nechcú hazardovať so svojím obchodným menom-obchodnou značkou často budovanou niekoľko desaťročí. 
Podľa korekčného účinku sa okuliarové šošovky delia na : 
Jednoohniskové  
Bifokálne (dvojohniskové)
Trifokálne (trojohniskové)
Multifokálne (viacohniskové)
Podľa použitého materiálu:
Minerálne
Plastové
Vysokoindexové
Polykarbonátové

GalériaĎalšie články kategórie Okuliarové šošovky

Protiúnavové okuliarové šošovky

Protiúnavové okuliarové šošovky

celý článok