Okuliare

Dioptrické okuliare

Dioptrické okuliare

Dioptrické okuliare sú korekčnou pomôckou vyrábanou na základe individuálneho vyšetrenia pacienta kvalifikovaným optometristom, alebo oftalmológom. Po absolvovaní vyšetrenia obdrží pacient predpis na korekčnú pomôcku.

Chcete vedieť na akú finančnú čiastku hradenú Vašou zdravotnou poisťovňou máte nárok? Kliknite si na www.optickaunia.sk. Nájdete tam vždy aktuálny zoznam úhrad zdravotných poisťovní podľa kategorizácie MZ SR. Optická únia Slovenska je profesnou organizáciou, združujúcou optikov s príslušným vzdelaním.

Nezabúdajte, že oči sú orgán, ktorým získavame približne 85% všetkých informácií o okolitom svete a preto je starostlivosť o zrak veľmi dôležitá. Nie je preto vhodné používať ako korektnú pomôcku okuliare, ktoré nie sú zhotovené špeciálne pre Vaše oči. Rozdiel medzi okuliarmi z Optik Morvay a okuliarmi z drogérie, hypermarketu, čerpacej stanice alebo z tržnice je rozdiel týkajúci sa Vášho zdravia.

Veď si len skúste zavrieť oči a pohybovať sa vo Vašom blízkom okolí. Pri nesprávnom zhotovovaní okuliarov, alebo pri zverení starostlivosti o Váš zrak do rúk predavačom, nie optikom Vás tma obklopí natrvalo!

Šetríme Váš zrak svojou odbornosťou už 22 rokov!Ďalšie články kategórie Okuliare

Okuliarové šošovky (sklá)

Okuliarové šošovky sú neoddeliteľnou súčasťou okuliarov. Viete si vybrať tie správne? Viete aké máte vo Vašich okuliaroch práve teraz? Poznáte ich kvalitu? Je Váš pohľad cez ne jasný, čistý a teda bezproblémový?

celý článok 

Vybrať správny rám je umenie

Okuliare sú jedinečným spojením zdravotnej pomôcky a módneho doplnku.  Každý okuliarový rám má rôzne určenie, funkciu, vlastnosti, tvar, farby a samotný materiál z ktorého je vyrobený. Viete ako si vybrať vhodný rám? Viete čo všetko musí byť pri jeho výbere zohľadnené?  

celý článok