Okuliare

Vybrať správny rám je umenie

Vybrať správny rám je umenie

Dioptrické okuliare sú korekčná pomôcka. Všetky okuliarové rámy sa vo všeobecnosti skladajú z okuliarového stredu a straničiek. Okuliarový stred pozostáva z dvoch očníc a nosníkovej časti. Neoddeliteľnou súčasťou okuliarov sú okuliarové šošovky.

Okuliarových rámov je v našej optike k dispozícii veľké množstvo. Dôraz kladieme na to, aby si klient vybral taký okuliarový rám, v ktorom sa cíti komfortne, necíti žiadne obmedzenia a rám zodpovedá jeho estetickým požiadavkám. Výsledný efekt je potom perfektný.

Pre kvalitnú funkciu zobrazovania v oku je bezpodmienečne nutné správne vycentrovanie okuliarov, vhodný rám a vhodné okuliarové šošovky. Len optické vzdelanie personálu  je zárukou kvality na každom stupni individuálneho zhotovenia. V Optik Morvay je dôraz predovšetkým kladený na odbornosť, kvalitu  a seriózne jednanie s každým zákazníkom. Našou filozofiou nie je rýchle zbohatnutie. Sme na optickom trhu už 22 rokov a chceme tu byť ešte niekoľko krát toľko! 

Hromadne predávané jednorázové okuliare nie sú vhodnou korekčnou pomôckou pre dlhodobé používanie. Nezohľadňujú individuálne anatomické parametre a pri dlhodobom používaní môžu zobrazovacie pomery veľmi narušiť.

Váš zrak môže natrvalo poškodiť aj zverenie starostlivosti o Váš zrak do rúk pseudooptík, ktoré začali vznikať na Slovensku hlavne v nákupných centrách a pri hypermarketoch. Ponuka okuliarových rámov v týchto obchodoch vyzerá možno veľmi lákavo, no vo väčšine sú to modely ktoré sú aj niekoľko rokov staré. Zákazníci sa po vzniknutí problémov s rámom (problémy s uchytením straničiek, puklinami vzniknutými prestarnutím materiálu,...) cítia oklamaní. Reklamácia totiž nemôže byť vybavená kladne, pretože na tieto modely výrobca vzhľadom na ich vek nedrží náhradné diely na sklade. 

Materiály používané na výrobu okuliarových rámov:

 

Titán

Materiálom  posledných desaťročí je titán.  Kombinuje pohodlné, ľahké a high-tech prevedenie, bez toho, aby stratil niektorú zo svojich vynikajúcich vlastností.

Podobne ako všetky high-tech materiály, titán, ktorý sa prirodzene vyskytuje vo forme piesku je veľmi populárny vo svete letectva, automobilového priemyslu a chirurgii.

V okuliarových rámoch dokáže byť  flexibilnejší o 20% až 80%. Založte si okuliarový rám z titánu na nos ... Jeho vysoká odolnosť aj cez svojou nízku hmotnosť Vás určite prekvapí. Má  vyššiu životnosť a lepšiu odolnosť voči nárazom, čo je vždy silný argument, a to nielen  medzi športovcami.

V čistom stave, je antikorózny voči ľudskému potu, odolný voči morskej vode. Je  bio-kompatibilný a preto je veľmi obľúbený u ľudí s alergiami

Prevedenia okuliarových rámov z titánu nám dnes ukazujú , že pri kvalitnom prevedení vie byť titán aj krásne farebný, výborne dizajnovo spracovaný.

Plast

Plast (acetát celulózy) sa používa pri  všetkých  značkách  okuliarových rámov.

Acetát celuózy sa pôvodne používal vo filme a pri fotografiách. Neskôr sa začal používať na výrobu okjuliarových rámov kvôli svojim výborným tvarovateľným vlastnostiam. Okuliarové rámy z acetát celulózy sa dajú výborne individuálne prispôsobiť. Na dotyk je to príjemný, teplý materiál. Práve spomenuté vlastnosti spolu s extrémnou flexibiltou mu dali veľký priestor.

Výroba začína tým, že sa veľká plastová kocka začne rezať na menšie časti, potom sušiť. Neskôr sa polovýrobok  tvaruje, strihá, brúsi a leští.

Naozajstná precízne vypracovaná remeselnícka práca je výsadou prestížnych značiek (napr. Baldessarini). V záujme originality, niektorí návrhári majú dokonca svoje vlastné výrobné postupy alebo farebné škály, ktoré nie je možné vidieť u nikoho iného na trhu (napr. Vanni).

Je preto veľmi dôležité okuliare si správne vybrať a nechať si poradiť od odborníkov. Na výber máte množstvo druhov skiel s rôznymi povrchovými úpravami a ešte väčší výber existuje medzi okuliarovými rámami, kde sú v ponuke milióny modelov. Ak teda máte zrakovú chybu a musíte okuliare nosiť, vyberte si také, ktoré sa vám naozaj páčia, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a nebudú vás obmedzovať a taktiež vám poskytnú pohodlné videnie a celkový komfort pri nosení. Také okuliare naozaj nie je jednoduché vybrať a práve preto sme tu my, aby sme vám pri tom pomohli a poradili.

Lacné hromadne predávané okuliare, ktoré si môžete zakúpiť v supermarketoch vám môžu zrak ešte viac zhoršiť napriek tomu, že ste si zvolili správny počet dioptrií. Pre dokonalé videnie je nutné okuliare správne vycentrovať, zvoliť vhodný rám a okuliarové šošovky. Výsledkom je, že lúče dopadajú na žltú škvrnu a my správne vidíme. Preto optik pred zhotoveným okuliarov zmeria anatomické parametre ich nositeľa a vyhotoví vám dioptrické okuliare presne na mieru.

 Ďalšie články kategórie Okuliare

Okuliarové šošovky (sklá)

Okuliarové šošovky sú neoddeliteľnou súčasťou okuliarov. Viete si vybrať tie správne? Viete aké máte vo Vašich okuliaroch práve teraz? Poznáte ich kvalitu? Je Váš pohľad cez ne jasný, čistý a teda bezproblémový?

celý článok 

Dioptrické okuliare

Chcete vedieť na akú finančnú čiastku hradenú Vašou zdravotnou poisťovňou máte nárok?

Nezabúdajte, že oči sú orgán, ktorým získavame približne 85% všetkých informácií o okolitom svete a preto je starostlivosť o zrak veľmi dôležitá. Strata zraku je trvalá. Zrak sa nedá ničím nahradiť!

celý článok