NOVINKY

Ovplyvnilo zatmenie Slnka Váš zrak?

Ovplyvnilo zatmenie Slnka Váš zrak?

Pozrite sa na obrázok zo vzdialenosti 30 cm. Pokiaľ nosíte okuliare, použite ich. Pozrite sa najprv oboma očami, potom jednotlivo pravým a ľavým okom.

Odpovedzte si tieto otázky:

  1. Vidíte malý čierny štvorec uprostred mriežky?
  2. Zaostrite svoj zrak na čierny štvorček. Vidíte celú mriežku?
  3. Sú jej čiary rovnobežné a čierne?

 

Výsledok

Ak ste odpovedali aspoň 2x nie, vyhľadajte urýchlene svojho lekára alebo optometristu. Mohlo sa stať, že vplyvom vysokej hladiny UV žiarenie počas zatmenia slnka došlo k poškodeniu vašej sietnice.

Dôležité: zopakujte si tento test z času na čas. 

GalériaĎalšie články kategórie NOVINKY

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Inteligentné slnečné okuliare

Inteligentné slnečné okuliare? V dobe inteligentých počítačov, telefónov vyšla nová hviezda - inteligentné slnečné okuliare. V ponuke sú ako dioptrické aj nedioptrické. Ktoré sú lepšie pre Vás? 

celý článok 

Otestujte si svoje znalosti o ochrane zraku

Od 1. apríla 2015 do 15. apríla 2015 ste mali možnosť vyhrať smartfón SONY XPERIA Z2. Podmienkou pre zaradenie do žrebovania bolo správne odpovedať na aspoň 3 z 5 otázok z oblasti ochrany zraku pred UV žiarením. Teší nás, že vás táto problematika zaujíma a venujete svojim očiam pozornosť, ktorú si zaslúžia. Až 80% všetkých podnetov totiž vnímame očami. 

celý článok