NOVINKY

Oddych pre oči v neustálom pripojení

Oddych pre oči v neustálom pripojení

Doprajte svojim očiam oddych od  života v neustálom pripojení

Aj keď ľudia pred obrazovkami relaxujú, ich oči nikdy neprestávajú pracovať. Smartfóny, tablety, počítače a televízia sú neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Až 64% ľudí trávi na počítači viac ako 4 hodiny. Niektorí v práci, pretože musia pracovať a spracovávať agendu na počítači, niektorí doma pri hrách, aplikáciách a čítaní správ na rôznych portáloch.  Podľa výskumu (spotrebiteľská štúdia vykonaná v roku 2014na osobách vo veku medzi 20 a 65 rokov vo Francúzsku, Brazílii, Číne a USA pre spoločnosť Essilor spoločnosťou Ipsos) sa pre prácu, vzdelávanie a voľný čas používajú priemerne až 4 digitálne zariadenia.

Dnešný digitálny život  vedie k novým vizuálnym potrebám. Oči sa musia intenzívnejšie sústrediť a opakovane sa prispôsobovať kratším vzdialenostiam, častému striedaniu  rôznych druhov obrazoviek a stále menším a viac pixelovaným znakom zobrazeným na obrazovkách.

Oči musia odolať jasu obrazovky a sú vystavené nadmernému žiareniu.

Nechajte svoje oči odpočinúť od ich každodenných životov s neustálym pripojením a zároveň chráňte ich zrak pre budúcnosť.

Na trhu existuje niekoľko spôsobov ako svoj zrak chrániť, resp. dovoliť mu skutočne relaxovať.  Dostupné sú  povrchové úpravy na okuliarové šošovky (sklá) s blokovaním určitých vlnových dĺžok svetla, ktoré majú preukázateľne škodlivý vplyv na oči (napr. úprava Crizal Prevencia). Novinkou posunutou bližšie k vašim individuálnym potrebám je systém Eyezen™. Ide o 3 optimalizácie  v závislosti od profilu nositeľa.

Dodatočné funkcie Eyezen Focus sú vypočítané pre podporu zaostrovania zraku počas používania digitálnych prístrojov podľa fyziologických potrieb rôznych vekových skupín: mladí dospelí 20-34 rokov; osoby pred presbyopiou 35-44 rokov; osoby s rozvíjajúcou sa presbyopiou bez korekcie zraku na blízko 45-50 rokov.

Vaše oči si zaslúžia to najlepšie. Celý život budú pre Vás spracovávať vnemy z okolitého sveta. Je len na Vás s akou ohľaduplnosťou sa k nim budete správať.

 

 

GalériaĎalšie články kategórie NOVINKY

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Inteligentné slnečné okuliare

Inteligentné slnečné okuliare? V dobe inteligentých počítačov, telefónov vyšla nová hviezda - inteligentné slnečné okuliare. V ponuke sú ako dioptrické aj nedioptrické. Ktoré sú lepšie pre Vás? 

celý článok 

Otestujte si svoje znalosti o ochrane zraku

Od 1. apríla 2015 do 15. apríla 2015 ste mali možnosť vyhrať smartfón SONY XPERIA Z2. Podmienkou pre zaradenie do žrebovania bolo správne odpovedať na aspoň 3 z 5 otázok z oblasti ochrany zraku pred UV žiarením. Teší nás, že vás táto problematika zaujíma a venujete svojim očiam pozornosť, ktorú si zaslúžia. Až 80% všetkých podnetov totiž vnímame očami. 

celý článok