Rady a informácie

Slovník oftalmologických pojmov

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vyhľadajte pojem

Výber z Poradne

Vysokoindexové okuliarové sklá

Dobrý deň, sklá s akým indexom lomu predávate? Je možné zvoliť si aj vyššie hodnoty (tenšie sklá)? Aké konkrétne? Ďakujem.

Matej, 08. september 2014

Optik Morvay

Dobrý deň p. Matej,

ďakujeme za Váš záujem o naše produkty. V našich prevádzkach máte možnosť výberu z okuliarových šošoviek s indexom lomu od 1,5 do 1,9. Tzv. "plastové" okuliarové šošovky sú Vám k dispozícii v rozpätí indexu lomu 1,5 až 1,74. Minerálne okuliarové šošovky "sklá" možu mať z technologického hľadiska  až  index lomu 1,9. Navštívte nás, budeme radi keď spolu s Vami zvážime, ktorý typ okuliarových šošoviek je pre Vás ten najvhodnejší.

Tím Optik Morvay, 08. september 2014

Výber z článkov

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Zľava na okuliarové šošovky COOL

Sú Vaše okuliarové sklá doškriabané? Plánujete ich výmenu? Zmenila sa Vám dioptria? Využite ponúkanú zľavu na kvalitné okuliarové sklá značky COOL! 

celý článok 

Svetový deň zraku

 Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná. 

celý článok 

Test slabozrakosti

Aká je vaša ostrosť zraku na blízko? Prvé hodnotenie vám poskytne tento samotest.

celý článok