Rady a informácie

Slovník oftalmologických pojmov

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vyhľadajte pojem

Výber z Poradne

Okuliare

Dobrý deň, využívam možnosť položiť otázku ohľadne dioptrických okuliarov. Mám multifokálne okuliare od roku 2008 a sú dosť zničené sklá aj rám. Dioptrie na diaľku som mal +1,0 a na blízko 3,75 myslím že sa mi zrak ani veľmi nezhoršil. Tiež mám aj sfarbujúce sklá. Zaujímala by ma približná cena podobných okuliarov a vyšetrenie zraku. Prípadne kedy by som mohol prísť okuliare si objednať. Ďakujem

Ing.Štefan Horský, 19. jún 2014

Optik Morvay

Dobrý deň pán Horský,

ďakujeme za Váš mail do poradne.  Objednať sa na vyšetrenie môžete telefonicky alebo prostredníctvom našej webovej stránky.  Vo väčšine prípadov platí, že hodnota dioptrií nemá vplyv na cenu multifokálny skiel. Nie je multifokál ako multifokál, tak ako nie je auto ako auto. Doporučujeme Vám pri ďalších okuliaroch  použiť rovnakú značku s akou ste boli doteraz spokojný. Ceny kvalitných multifokálnych skiel sa v posledných rokoch výrazne nemenili. Do 30.6.2014  prebieha u nás v spolupráci s francúzskym výrobcomi výhodná akcia. Nejedná sa o zľavy v desiatkach percent. Tieto ponuky sú vždy podozrivé.  Ako skúsený užívateľ multifokálov by ste s takýmito produktami určite neboli spokojný.  Bližšie informácie nájdete na našej web stránke v sekcii Akcie.

Tím Optik Morvay, 23. jún 2014

Výber z článkov

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Zľava na okuliarové šošovky COOL

Sú Vaše okuliarové sklá doškriabané? Plánujete ich výmenu? Zmenila sa Vám dioptria? Využite ponúkanú zľavu na kvalitné okuliarové sklá značky COOL! 

celý článok 

Svetový deň zraku

 Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná. 

celý článok 

Test slabozrakosti

Aká je vaša ostrosť zraku na blízko? Prvé hodnotenie vám poskytne tento samotest.

celý článok