Rady a informácie

Slovník oftalmologických pojmov

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vyhľadajte pojem

Výber z Poradne

Slnečné okuliare pre malé dieťa na lyžovačku

Mám dvojročného syna. V januári sa s ním chystáme do rakúskych Álp na lyžovačku. Rada by som vedela, či je potrebné zabezpečiť pre neho slnečné okuliare. Stretla som sa s názor za aj proti. Vraj deti do troch rokov slnečné okulaire nepotrebujú. Máte v štandardnej ponuke aj slnečné okuliare pre takto malé deti?

07. december 2013

Optik Morvay

V minulosti sa presadzoval názor, že detský zrak je potrebné ponechať na prirodzený vývoj a nepoužívať u detí slnečné okuliare, aby sa zabránilo umelénu navodeniu citlivosti na svetlo.Vzhľadom na stále narastajúce rozsahy škodlivých žiarení, ktoré prenikajú cez atmosféru na Zem, sa tento názor prehodnotil.

Pokiaľ máte v pláne lyžovačku vo vysokohorskom teréne je potrebné chrániť Váš zrak rovnako, ako aj zrak Vášho syna. Určite budete používať ochranný krém. Automatická by mala byť aj ochrana zraku kvalitnými slnečnými okuliarmi. Dajte si však pozor. Nápis 100% UV filter totiž nemusí vždy znamenať UV ochranu v plnom rozsahu. Zvlášť pri okuliaroch z drogérií, stánkov a iných necertifikovaných predajní. Radi Vám poradíme priamo u nás, v očnej optike, kde máme slnečné okuliare vhodné aj pre Vášho syna.

Tím Optik Morvay, 07. december 2013

Výber z článkov

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Zľava na okuliarové šošovky COOL

Sú Vaše okuliarové sklá doškriabané? Plánujete ich výmenu? Zmenila sa Vám dioptria? Využite ponúkanú zľavu na kvalitné okuliarové sklá značky COOL! 

celý článok 

Svetový deň zraku

 Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná. 

celý článok 

Test slabozrakosti

Aká je vaša ostrosť zraku na blízko? Prvé hodnotenie vám poskytne tento samotest.

celý článok