História

História

Očná optika Optik Morvay si už od svojho vzniku zakladala v prvom rade na odbornosti. V roku 1991 sa pod vedením pani Kataríny Morvayovej, očnej optičky a optometristky, začala pripravovať v Trnave prvá súkromná očná optika. Cieľom nebolo len predávať a zhotovovať okuliare. Snahou bolo priniesť na Slovensko po vzore špičkových nemeckých optických pracovísk (napr. Optik Kopansky, Senden) starostlivosť o zákazníka v tej najvyšej kvalite.

K otvoreniu prvej očnej optiky došlo 29. februára 1992. Boli sme tí, ktorí sa nebáli priniesť na slovenský trh eleganciu, extravaganciu a úplne nové prvky z oblasti očnej optiky.

Sme pyšní na naše produkty, ktoré aj po rokoch patria k svetovej špičke. Teší nás, že náš prístup a inovatívnosť si dokázali získať množstvo spokojných zákazníkov. V súčasnej dobe je garantom odbornosti Ing. Bc. Martin Morvay, očný optik a optometrista. V oblasti optometrie dosiahol najvyššie možné akademické vzdelanie na Univerzite Palackého v Olomouci (ČR) v roku 1998. Nepretržitým štúdiom a sledovaním noviniek vo svete sa vypracoval medzi slovenskú optometristickú špičku.

Základnou filozofiou spoločnosti je prostredníctvom našej odbornosti šetriť Váš zrak a ponúknuť Vám individuálne komplexné riešenia. Naše špičkové pracoviská dnes nájdete okrem Trnavy aj v Senci a Seredi.