NOVINKY

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V prípadoch kvapôčkových infekcií môžu cudzorodé organizmy preniknúť do nášho tela oveľa ľahšie ako inokedy. Nachladený organizmus je viac prekrvený. Naše oči sú citlivejšie, spojivky pracujú na plné obrátky.  Často je sprievodným javom aj svrbenie očí. Práve to nás núti podvedome si oči viac pretierať, šúchať.

To, že musíte v tomto období viac dbať o hygienu, nemusíme viac rozvádzať. Uvedomte si, že pokiaľ vo Vašom okolí niekto kýchne , baktérie v kvapôčkach sa šíria rýchlosťou až 160 km/h a pri kašli dokážu letieť vzduchom až rýchlosťou 480 km/h.

Ako môžete pomôcť svojmu telu aby bolo čo najrýchlejšie zdravé? Rád na rýchle uzdravenie nájdete veľa. Od zaručených babských receptov po riešenie z lekárne. A čo Vaše oči?

Počas nádchy a iných kvapôčkových infekcií vymeňte kontaktné šošovky za okuliare. Pokiaľ je toto riešenie pre Vás nedosiahnuteľné, vymeňte svoje kontaktné šošovky za jednodenné. Výrazne tým znížite riziko zanesenia infekcie a podráždenia oka. Jednodňové kontaktné šošovky si ráno nasadíte do oka a večer po vybratí z oka vyhodíte. Všetka špina, ktorá sa tak počas dňa usadí na ich povrchu tak poputuje rovno do koša.

Využite akciovú cenu a doprajte svojim očiam zdravie v denných kontaktných šošovkách Dailies Total1®! 

Galéria
Ďalšie články kategórie NOVINKY

Inteligentné slnečné okuliare

Inteligentné slnečné okuliare? V dobe inteligentých počítačov, telefónov vyšla nová hviezda - inteligentné slnečné okuliare. V ponuke sú ako dioptrické aj nedioptrické. Ktoré sú lepšie pre Vás? 

celý článok 

Otestujte si svoje znalosti o ochrane zraku

Od 1. apríla 2015 do 15. apríla 2015 ste mali možnosť vyhrať smartfón SONY XPERIA Z2. Podmienkou pre zaradenie do žrebovania bolo správne odpovedať na aspoň 3 z 5 otázok z oblasti ochrany zraku pred UV žiarením. Teší nás, že vás táto problematika zaujíma a venujete svojim očiam pozornosť, ktorú si zaslúžia. Až 80% všetkých podnetov totiž vnímame očami. 

celý článok 

Ovplyvnilo zatmenie Slnka Váš zrak?

21. marca sme mohli vidieť krásne nebeské divadlo - čiastočné zatmenie Slnka. Urobte si rýchly test a zistite či pozorovanie zatmenia neovplyvnilo Váš zrak!

celý článok