Poradňa

Máte otázky? Potrebujete radu?

Ak Vás zaujíma čokoľvek zo sveta očnej optiky, kontaktných šošoviek, okuliarov napíšte nám. Náš odborný tím Optik Morvay Vám rád odpovie, prípadne odkonzultuje Váš problém s našími oftalmológmi. Sme tu, aby sme šetrili Váš čas!

Vyhľadávanie v poradni

problem so zrakom

dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu. V jeden den ma zacala velmi boliet chrbtica pri vacsej fyzickej namahe a hned aj zacalo tocenie hlavy a celkom zle videnie pri otoceni hlavy. Chrbtica je napravena ale musim tam este na kontrolu. Aj na ORL mi povedali, ze tocenie hlavy nema za následok problem stredneho ucha. Chcela som sa opytat ci ten zrak suvisi s chrbticou alebo to moze byt aj nieco ine aby som sa musela objednat aj k ocnemu lekarovi. Ak nehybem s hlavou, zrak je uplne v poriadku len citim mensi tlak. Dakujem velmi pekne za odpoved

Andrea, 17. február 2016

Optik Morvay

Dobrý deň p. Andrea,

odporúčame Vám navštíviť svojho obvodného lekára a prekonzultovať problém priamo s ním. Na základe jednoduchých vyšetrení vylúči možnosť neurologických komplikácií a určite Vás nasmeruje v liečbe správnym smerom.

 

Tím Optik Morvay, 17. február 2016


Oznacenie Dioptrii

Ocny Optyk my nameral tieto hodnoty Sph. -1,0, Cylinder +0,5, Os 110, Moja ocna lekarka my namerala Sph. -0,5, Cylinder -0,5, Os 20, optyk mi tvrdi ze je to to iste a nechce my uznat reklamaciu. Su taketo okuliare v poriadku, alebo si mam vymenit skla? Ide o lave oko. Na pravom mi optyk nameral 0,75 a lekarka 0,5 Dakujem. Martin

Martin Zurbej, 03. december 2015

Optik Morvay

Pekny den p. Zurbej,

Vaša otázka je veľmi praktická. Ďakujeme za ňu. Optik zapísal (resp. prepísal) Vašu hodnotu dioptrií správne. Pre zadanie do výroby sa dioptrické hodnoty prepočítavajú na cylinder s hodnotou "+". Pre úplnosť odpovede by sme potrebovali vedeť viac o problémoch, prečo Vám okuliare nevyhovujú. Napr.: Nosili ste cylinder aj predtým, alebo sú to Vaše prvé okuliare? Ako prebiehalo vyšetrenie u lekára a ako u optometristu (optik nemôže vyšetrovať zrak, to môže iba oftalmológ alebo optometrista)?..Keď sa však vrátime k podstate otázky, tak optik pri výrobe okuliarov chybu neurobil. 

Tím Optik Morvay, 15. február 2016


Okuliare

Dobrý, .....mám dva dni nové dioptrické plastové okuliare a zistila som, že mám úzky nosník, lebo mi moc tlačí na boky nosa a nepadá mi správne na nos. V optike som si to vôbec neuvedomila. Dá sa tento nosník trochu roztiahnúť? Ďakujem za odpoveď. Pekný večer.

Jarka, 22. júl 2015

Optik Morvay

Dobrý deň p. Jarka,

veľkosť nosníka na plastových okuliaroch je vždy uvedená priamo na ráme. Pokiaľ ste výberu rámu venovali dostatok času a konzultovali to s odborníkom, tak by sa nesprávny výber šírky nosníka mal zachytiť priamo v procese výberu. Plastové rámy môžeme upraviť, no v miestach nosníka minimálne. 

V každom prípade pokiaľ sa rozhodnete nás navštíviť pokúsime sa Vám pomôcť.

Tím Optik Morvay, 23. júl 2015