Rady a informácie

Slovník oftalmologických pojmov

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vyhľadajte pojem

Výber z Poradne

Okuliare

Dobrý, .....mám dva dni nové dioptrické plastové okuliare a zistila som, že mám úzky nosník, lebo mi moc tlačí na boky nosa a nepadá mi správne na nos. V optike som si to vôbec neuvedomila. Dá sa tento nosník trochu roztiahnúť? Ďakujem za odpoveď. Pekný večer.

Jarka, 22. júl 2015

Optik Morvay

Dobrý deň p. Jarka,

veľkosť nosníka na plastových okuliaroch je vždy uvedená priamo na ráme. Pokiaľ ste výberu rámu venovali dostatok času a konzultovali to s odborníkom, tak by sa nesprávny výber šírky nosníka mal zachytiť priamo v procese výberu. Plastové rámy môžeme upraviť, no v miestach nosníka minimálne. 

V každom prípade pokiaľ sa rozhodnete nás navštíviť pokúsime sa Vám pomôcť.

Tím Optik Morvay, 23. júl 2015

Výber z článkov

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Zľava na okuliarové šošovky COOL

Sú Vaše okuliarové sklá doškriabané? Plánujete ich výmenu? Zmenila sa Vám dioptria? Využite ponúkanú zľavu na kvalitné okuliarové sklá značky COOL! 

celý článok 

Svetový deň zraku

 Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná. 

celý článok 

Test slabozrakosti

Aká je vaša ostrosť zraku na blízko? Prvé hodnotenie vám poskytne tento samotest.

celý článok