Rady a informácie

Slovník oftalmologických pojmov

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vyhľadajte pojem

Výber z Poradne

Červené oči z PC

Pracujem 8 hodín v kancelárii za PC. Večer mám oči boľavé a červené. Nepotrebujem okuliare a voľnopredajné lieky na oči nepomáhajú.

Jana Borbélyová, 22. november 2013

Optik Morvay

Pri dlhodobej práci za PC a zvlášť v klimatizovaných priestoroch dochádza k vysušovaniu oka. Spomínate, že ste skúsili voľnopredajné lieky, no nepíšete ktoré. Na slovenskom trhu totiž existuje niekoľko typov očných kvapiek, tzv. umelých sĺz. Nie každé však majú pozitívny dlhodobý účinok. No to ste aj sama zistila. Ako riešenie Vášho problému sa najlepšie javí použitie jednej z variant umelých sĺz zn. Systane, kde Vám zaručene žiadny placebo efekt nehrozí.

Tím Optik Morvay, 22. november 2013

Výber z článkov

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Zľava na okuliarové šošovky COOL

Sú Vaše okuliarové sklá doškriabané? Plánujete ich výmenu? Zmenila sa Vám dioptria? Využite ponúkanú zľavu na kvalitné okuliarové sklá značky COOL! 

celý článok 

Svetový deň zraku

 Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná. 

celý článok 

Test slabozrakosti

Aká je vaša ostrosť zraku na blízko? Prvé hodnotenie vám poskytne tento samotest.

celý článok