Rady a informácie

Slovník oftalmologických pojmov

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vyhľadajte pojem

Výber z Poradne

Môžu kontaktné šošovky úplne nahradiť okuliare? 

Syn si  veľmi obľúbil nosenie kontaktných šošoviek. Dokonca tak že ich teraz nosí každý deň a nechce nosiť okuliare. Je to mladý 17 ročný chlapec, neuškodí si?

Darina Kolínová, 22. november 2013

Optik Morvay

Pokiaľ Váš syn bude dodržiať zásady správneho používania kontaktných šošoviek (pravidelné výmeny, dodržiavanie doby nosenia, správne čistenie a hygiena) nič mu nehrozí. Najbezpečnejšia cesta je nosenie jednodňových kontaktných šošoviek. V staršom veku by ich mohol bezproblémov nahradiť segmentom Night&Day. Nemal by však zabúdať na pravidelné kontroly, aspoň 1 krát za 3 mesiace, aby sa prípadné zmeny na rohovke dali zachytiť včas.

Tím Optik Morvay, 22. november 2013

Výber z článkov

Nachladenie, chrípka a kontaktné šošovky

V období nádchy a chrípky preniknú cudzorodé látky do očí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Oko je viac prekrvené a citlivejšie. Vedeli ste, že pri kýchnutí letia baktérie rýchlosťou až 160 km/h? 

celý článok 

Zľava na okuliarové šošovky COOL

Sú Vaše okuliarové sklá doškriabané? Plánujete ich výmenu? Zmenila sa Vám dioptria? Využite ponúkanú zľavu na kvalitné okuliarové sklá značky COOL! 

celý článok 

Svetový deň zraku

 Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná. 

celý článok 

Test slabozrakosti

Aká je vaša ostrosť zraku na blízko? Prvé hodnotenie vám poskytne tento samotest.

celý článok